Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

UWAGA

Oferty pracy zdalnej bywają bardzo atrakcyjne. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zamian za poświęcenie na pracę tylko kilku godzin dziennie. Warunki wydają się być prawie idealne. Niestety coraz częściej objawia się, iż są to oszuści wykorzystujący na naiwności innych ludzi. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który podszywa się pod firmę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Uwaga na gładką a doskonale płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to instytucja zajmująca się sprzedawaniem materiałów z drugiej dłoni i udzielaniem pożyczek pod zastaw. Pomoce te dokonywane są stuprocentowo przez internet, co robi, że firma odznacza się kreatywnością i składa się do danych XXI wieku. Niestety przez rodzaj pracy, jaki prowadzi, marka ta padała ofiarą oszustów, którzy zawijają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami polskimi.
Na części na Facebooku Polskiego Lombardu pokazałeś się dziś post, w którym przestrzegają oni przez kobietami, które zawijają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Zajęcie wtedy zawiera polegać na pośredniczeniu w sprzedaży przedmiotów na Allegro. Mamy to wystawić produkt na aukcji, zadbać o właściwy kontakt z mężczyzną, i jak transakcja zostanie przeprowadzona, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety przedstawia się, że paczki te przenigdy nie zostają wysłane, wbrew tego, że pieniądze przychodzą na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX może na ważny etap oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę działanie i twierdzi, iż będziemy robić w firmie o odpowiedniej opinii. Zapewniają nam rada także oferta samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla wielu kobiet posiada wielką zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W samym ogłoszeniu zupełnie nie pada nazwa rzekomej firmy, dopiero w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że chodzi o Polski Lombard. Gra tym, nie piszą nawet na czym naprawdę polegać jest ta książka, i samo, czego się dowiadujemy wtedy więc, że do swoich ćwiczeń będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie i powinno budzić pewne wątpliwości. Stanowi wówczas cała możliwość pracy, jaka się na nim pojawiła. Obok niej, jesteśmy jedynie ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, jakie nie korzystają ze sobą wiele wspólnego. Kobieta ta nie podaje też naszego imienia, co powinno posiadać kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po własnej stronie

Jeśli odpowiemy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o zbudowanie na sprzedaż przedmiotów na lokalnym koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, lecz stanowimy w nich jedynie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż trafiają na konto pracodawcy, i my, po nadaniu im adresu do wysyłki, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Pokazuje się jednak, że klienci nie tych punktów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się duży problem, bo odpowiedzialność za ten proceder jest po własnej stronie. W klubu z tym, że wydajemy na prywatnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma politykę ochrony konsumentów, dzięki której nabywca mogą zacząć rozmowę ze sprzedawcą, który nie dotrzymał swojej strony umowy. W sukcesu, kiedy myśl nie zostanie rozwiązana, chyba ona zostać przekierowana na policję.
Co nam grozi za wykroczenie na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa trafi na policję, bez wątpienia przyjdą nas poważne konsekwencję swoich zadań. Według kodeksu karnego, w relacje od skali oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na moment z 6 miesięcy do 8 lat. W przypadku mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści podszywający się pod Polski Lombard okazują się sprytem, bo w sukcesu, gdy pod aukcją podpisuje się ich pracownik, zatem on poniesie konsekwencje ich funkcjonowań. Ponieważ toż teraz my będziemy tu winni przestępstwa. Oszust może tu próbować umywać ręce, bo wtedy natomiast my sprzedajemy przedmioty, które zupełnie nie dochodzą do klienta.
Jak obronić się przed oszustem?

Przede wszystkim, potrzeba stanowić dużo ostrożnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Nie jest toż ważny przypadek, w którym pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Od wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy używają zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod którymi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, jaka je dodała. Gra tym, w ogłoszeniu powinny zostać zaprezentowane swoje obowiązki. Trzeba mieć na obecne propozycje, w których nie zostały podane szczegóły oraz te, w których ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się z obecnego standardu oszustwami, należy je niezwłocznie zgłosić na policję. Zachowa to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale same konsumentów, którzy będę wybierali wziąć z usług oszusta. Im częściej będziemy zgłaszać na policję tego standardu ogłoszenia, tym trochę będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments