poczta kurier

Poczta kurier Jawor zamów online

Dolnośląskie

Z powodu wysokiego rytmu życia i dużej popularności transakcji internetowych, coraz chętniej korzystamy z usług firm kurierskich. Dostępne na rynku usługi kuszą nas niskimi cenami i błyskawicznymi terminami dostarczenia. Nadawanie przesyłek z Poczta kurier Złotoryja może być naprawdę proste i naprawdę może ulepszyć nam życie. Co warto wiedzieć o nadawaniu przesyłek kurierem? Jakie będą korzyści z takiego rozwiązania? Oraz jakie pomyłki popełniamy przy nadawaniu przesyłek?

Poczta kurier Złotoryja

Małe przesyłki

zamów kuriera

Najczęściej wysyłane przesyłki, to te o małych wymiarach. Mimo że przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę może nie jest, aż takie trudne, jednak możliwość odebrania ich z naszego mieszkania przez kuriera sporo upraszcza. Możemy oszczędzić przy tym czas oraz swoje nerwy, bo oczekiwanie w kolejkach do okienka nigdy nie będzie przyjemne. Wysłanie niewielkiej paczki to jedynie kilka etapów, po pierwsze należy złożyć zamówienie na kuriera, spakować przesyłkę zgodnie z wytycznymi a następnie zaczekać aż Poczta kurier Złotoryja pojawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto może odebrać naszą przesyłkę nawet w tym samym dniu, jeśli złożyliśmy zamówienie rano, albo dnia następnego. Ma to znaczenie szczególnie kiedy zależy nam na doręczeniu paczki do adresata na czas. Zwyczajowo termin dowiezienia przesyłki wynosi 24 godziny w następnym dniu pracującym.

Wysyłka w dużych ilościach

Jeśli zostaliśmy małym przedsiębiorcą i wysyłamy wiele pakunków miesięcznie możemy skorzystać z możliwości wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to okroić formalności. Ponadto mamy wtedy opcję wystawienia faktury zbiorczej pod koniec okresu rozliczeniowego.

Przy pakowaniu tak wielu pakunków z pewnością zauważymy też korzyść z przejmowania ich przez kuriera w prost z naszego miejsca zamieszkania. Zaniesienie ich za każdym razem do placówki pocztowej zajęło by mnóstwo czasu oraz mogło wymagać od nas siły, szczególnie kiedyprzesyłki dużo ważą. Dodatkowo cena paczek hurtowych jest niższa aniżeli opłata za każdą z przesyłek osobno. Dlatego gdy potrzebujemy przesyłać duże ilości przesyłek dobrze jest skorzystać z możliwości paczek hurtowych.

Przewóz palet

A co w sytuacji, jeśli pakunek który chcemy wysłać zajmuje bardzo dużo przestrzeni i dużo waży? Ekonomicznym rozwiązaniem będzie przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz ładunku do 500 kg. Nadanie palety nie różni się zbytnio od przesłania zwykłej przesyłki. Również musimy złożyć zamówienie, zapakować przesyłkę i ułatwić kurierowi odbiór. Z racji na rozmiary pakunku powinniśmy zapewnić dojazd dla samochodu ciężarowego do punktu składowania pakunku.

Dobrze pamiętać, że kalkulując wymiary pakunku i masę powinniśmy doliczyć paletę. Przeciętna euro-paleta waży około 25 kg i ma około 15 cm wysokości. Dodatkowo drewniane palety będą zmienić swoją masę pod działaniem wilgotności, w związku z tym najlepiej nie zbliżać się do maksymalnej wagi pakunku. Dobierając paletę na której nadamy produkty, sprawdźmy czy będzie ona w zadowalającym stanie. Uszkodzona paleta nie może zapewniać właściwego zabezpieczenia i towary na palecie mogą ucierpieć. Jeśli zostanie stwierdzone, że paleta nie była sprawna w momencie nadania pakunku, możemy mieć trudności z uzyskaniem zwrotu za straty.

Ogólne zasady nadawania przesyłek

Każda firma kurierska miasto może mieć swoje wewnętrzne wymagania odnośnie wymiarów, opakowania przesyłek i kontaktowania się z kurierem. Dlatego należy zapoznać się z nimi przed dokonaniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Jest to uzależnione od zawartości przesyłki i jej gabarytów. W przypadku palet najczęściej wystarczy owinięcie jej stretchem lub zabezpieczenie towaru specjalnymi pasami. Niewielkie przesyłki z kruchą zawartością będą potrzebowały wypełnienia, które będzie pochłaniało ewentualne drgania. Chociaż Poczta kurier Złotoryja dba żeby wszystkie przesyłki były przenoszone z delikatnością, jednak należy pamiętać, że w czasie transportu nasza paczka może się przewracać a nawet zostać przygnieciona przez pozostałe przesyłki.

Kolejną rzeczą o której wiele nadawców zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Złotoryja odbierając przesyłkę musi też ten dokument otrzymać ,więc jeśli nie przygotowaliśmy go z wyprzedzeniem, musimy to zrobić podczas kurier już czeka. W związku z tym przedłużamy czas odbioru paczki i w skali całego dnia, może okazać się, że pracownik firmy kurierskiej nie da rady do kogoś dotrzeć. Dlatego należy pomyśleć nie tylko o nas samych, ale także o innych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Złotoryja .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę