Organizacja ceremonii pogrzebowych

Organizacja ceremonii pogrzebowych Koszalin

Zachodniopomorskie

Człowiek rodzi się i umiera. Pogrzeby godzą się ze smutkiem po śmierci bliskiej osoby, a oraz z obowiązkiem dopełnienia wszelkich formalności związanych z pochówkiem. Ceremonie pogrzebowe winnym stanowić stworzone profesjonalnie, żeby oszczędzić rodzinie zmarłego dodatkowego stresu.

Organizacja ceremonii pogrzebowych Świnoujście

Formalności przedpogrzebowe

Gdy członek rodziny umrze, bliskie mu twarze powinny powiadomić o zgonie lekarza rodzinnego z przychodni rejonowej lub pogotowie ratunkowe . Po przybyciu, lekarz lub pogotowie stwierdzą zgon i wystawią kartę zgonu – dokument potrzebny do dopełnienia pozostałych formalności z pochówkiem włącznie. Jeżeli są podejrzenia, że zgon spotkał w zysku wypadku lub przestępstwa, lekarz może odmówić wydania karty zgonu. Rodzina może przecież osiągnąć taki dokument od lekarza sądowego, który badał zwłoki w interesie medycyny sądowej.

poczta kwiatowa
poczta kwiatowa

Następnie rodzina zmarłego powinna powiadomić o zgonie Urząd Stanu Cywilnego w toku trzech dni od daty śmierci zmarłego. Następnie powinna nastąpić z apelem o wystawienie aktu zgonu. Potrzebne będą: karta zgonu i dowód osobisty zmarłego. Fakt ten uprawnia do osiągnięcia zasiłku pogrzebowego i stanowi konieczny do załatwiania kwestii związanych ze spadkiem.

Organizacja ceremonii pogrzebowych Świnoujście

Organizacja pogrzebu

Kartę zgonu należy przedłożyć wybranemu Zakładowi Pogrzebowemu. Podczas spotkania z pracownikiem zakładu pogrzebowego, badany jest czas pochówku lub termin kremacji (jeżeli zmarły przed śmiercią zastrzegł, że wybiera taką właśnie formę pochówku), wybór miejsca pochówku, wybór trumny, lub urny w przypadku kremacji. wybór obrządku religijnego w jakim korzysta przejść się pogrzeb czy nowego rodzaju pogrzebu ( w przypadku pochówku świeckiego).

Zobacz również prezent dla żony na święta

Zakłady Pogrzebowe oferują szereg usług związanych z koleją pochówku, między innymi:

poinformowanie o śmierci: wydruk klepsydr, zamówienie nekrologów
przewóz ciała osoby zmarłej do świątyni i/lub na cmentarz
zapewnienie oprawy muzycznej, kwiatów
pochówek
przeprowadzenie ceremonii pogrzebowej przez specjalistę ceremonii pogrzebowej

Pogrzeb katolicki

W przypadku pogrzebów w obrządku katolickim, rodzinie pozostaje porozumieć się z księdzem w kwestii organizacji nabożeństwa żałobnego oraz miejsca pochówku (kwatery) na cmentarzu parafialnym. Pogrzeb katolicki kończy się w obecności księdza, który prowadzi zmarłego na środowisko tego spoczynku. Oprócz księdza, w takim pochówku uczestniczy często mistrz ceremonii pogrzebowej.
Pogrzeb świecki

Jeżeli zmarły życzył sobie przed śmiercią pochówku świeckiego, rodzina musi zetknąć się z górą cmentarza i wykupić odpowiednią kwaterę. Bywa też wynająć mistrza ceremonii pogrzebowej, który przeprowadzi ją w profesjonalny sposób. Mistrz ceremonii przywita żałobników, wygłosi mowę wstępną, a dodatkowo opowie o zmarłym. Mistrz ceremonii zakomunikuje również uczestnikom pogrzebu o miejscu, w jakim zrobi się stypa. Koszt wynajęcia mistrza imprez to wydatek około 300 zł.

Pogrzeb tworzę się to z mnóstwem formie i kosztami, jakie rodzina musi ponieść organizując pochówek. Na szczęście w takiej spraw mogą czekać na wsparcie innych członków rodziny, a dodatkowo państwa, które wypłaci rodzinie zmarłego zasiłek pogrzebowy po osiągnięciu przez nią listu zgonu. Warto pamiętać, że pogrzeb nie pragnie być piękny a nawet przy małych środkach można godnie pożegnać zmarłego.
Dużo informacji
Dużo wiedz o organizacji imprez pogrzebowych na stronie Organizacja ceremonii pogrzebowych

 

Organizacja ceremonii pogrzebowych Świnoujście

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments