Jak pielęgnować cerę z trądzikiem?

Leczenie trądziku Węgorzyno

Zachodniopomorskie

Trądzik kojarzony jest z przypadłością dotykającą młodych ludzi wpadających w stopień dojrzewania. Rzeczywiście, najczęściej jest on tematem nastolatków, przecież w moc przypadkach nie nie znika samoistnie, oraz z okresem stan cery jedynie się pogarsza. Nie można lekceważyć zmian trądzikowych – warto natomiast dowiedzieć się, jak pamiętać o skórę, by odzyskała zdrowy wygląd.

Leczenie trądziku Dziwnów

Bardzo często nasilenie się objawów trądziku wychodzi z niewłaściwej pielęgnacji. Rzuca się, że należy cerę trądzikową wysuszać czy wystawiać do słońca, ale fakt jest taka, iż w ostatni rodzaj można jedynie pogorszyć stan naszej role i zaognić stan zapalny. Jak zatem dobrze pamiętać o cerę trądzikową?

derminax
derminax

Delikatne mycie

Dużo kobiet do mycia twarzy używa silnych, wysuszających kosmetyków. Tego gatunku produkty nie nie ułatwią nam wygrać z trądzikiem, i wprost przeciwnie – potrafią go również nasilić. Co będzie a odpowiedniejszym rozwiązaniem? Przede każdym łagodne materiały do mycia – szczególnie doskonale sprawdzą się żele micelarne. Warto przetestować dobry produkt Nanili Professional z zieloną herbatą, przeznaczony dla cery problematycznej. Ważne jednak, by żelu nie używać częściej niż dwa razy w procesie dnia.

Tonik oraz nawilżanie

Po umyciu warto cerę stonizować. Dobrze jednak zadbać o to, żeby w toniku nie spotykał się alkohol, bo pewno on podrażnić i osuszyć skórę. Tonik zwęża ujścia gruczołów łojowych oraz odświeża twarz, co jest ważne szczególnie w sukcesie cer mieszanych i szerokich. Jeśli skóra jest również wysuszona, warto włączyć do pielęgnacji lekki nawilżający krem.

Zobacz również rolety Karlino

Złuszczanie

Cera trądzikowa, jak każda, potrzebuje złuszczania martwego naskórka. Zawsze w sukcesie aktywnego trądziku nie wolno używać peelingów zawierających drobiny ścierające, gdyż mogą podrażnić skórę, oraz i roznieść stan zapalny na wszelką twarz. Do użytku domowego sprawdzą się najlepiej peelingi enzymatyczne, warto jeszcze przemyśleć wybranie się na środek z zastosowaniem peelingu kwasowego. Dobrze działają połączenia kwasu azelainowego oraz salicylowego, które ma w bliskiej ofercie firma Nanili Professional. Materiały tego gatunku działają intensywnie, przynosząc niesamowite efekty. Kwasy potrafią stanowić zawsze stosowane tylko pod okiem specjalisty.

Ochrona przed słońcem

Przeciwko temu co mówią niektórzy, wystawianie osoby na oddziaływanie promieni słonecznych nie przyniesie stałych efektów. Słońce owszem, powoduje chwilową poprawę jej kształtu, a obecnie na jesieni problem trądziku powraca ze zdwojoną siłą. Zdecydowanie dużo to wyposażyć się w krem z filtrem UV i zarządzać go codziennie przed rozwiązaniem z domu.

Źródło artykułu Jak pielęgnować cerę z trądzikiem

Leczenie trądziku Dziwnów

0 0 votes
Daj ocenę